Dziwne wypalanie DPF

Stuka, puka, kapie, cieknie...
cysiokysio
Świeżak
Imię: Krzysiek
Chevi: Captiva 2.2D 2012r
Silnik:
Kontakt:

Re: Dziwne wypalanie DPF

Post autor: cysiokysio » 7 cze 2019, o 18:36

Kontrolka zapala się dopiero jak kilka razy przerwiesz normalne wypalanie i wtedy nie powinno się gasić silnika aż lampka ta zgaśnie.
Ktoś na forum niedawno sprawdzał i wychodzi na to ze ogrzewanie się nie załącza podczas wypalania.

romsal
Świeżak
Imię: Romuald
Chevi: Captiva
Silnik:
Kontakt:

Post autor: romsal » 8 cze 2019, o 15:29

Czy ktoś znalazł sposób na podłączenie dodatkowej kontrolki , która załączała by się kiedy jest regularne wypalanie dpf.
Słyszałem , że w innych Chevroletach można podłączyć lampkę pod zasilanie ogrzewania tylnej szyby lub ogrzewanie lusterek.

przemo88
Bywalec
Imię: Przemek
Silnik:
Kontakt:

Post autor: przemo88 » 10 cze 2019, o 07:22

po co kontrolka, widać i słychać kiedy wypala się filtr. Jak zjedziesz do domu, a obrotomierz pokaże 1000 rpm to znaczy, że się wypala.

cysiokysio
Świeżak
Silnik:
Kontakt:

Post autor: cysiokysio » 10 cze 2019, o 18:14

U mnie obroty nie wzrastają podczas wypalania.
Ja mam interfejs na bluetooth i apke na telefonie i sobie kontroluje poziom zapełnienia na bieżąco.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2019, o 10:08 przez szczuplin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Bieżąco

romsal
Świeżak
Imię: Romuald
Silnik:
Kontakt:

Post autor: romsal » 12 cze 2019, o 15:30

Ja też czasami używam aplikacji " Dpf monitor lite". Jednak uważam że wygodniejsze jest jeżeli kontrolka się włączy podczas wypalania dpf niż co chwile gapić się w telefon.
A tak na marginesie czy ktoś z was używa icar pro do tej aplikacji ?
Ja chciałem wymienić swój interfejs na icar pro ponieważ ma dużo lepsze parametry niż icar 2 czy icar 3. Jednak nie jestem pewien czy zagada on z aplikacją Dpf monitor lite.

pokrywek
Aktywny
Imię: Konrad
Chevi: Captiva 2.2 2011 4x4
Silnik:
Kontakt:

Post autor: pokrywek » 28 sie 2019, o 09:04

przy wypalaniu ZAWSZE podnoszą się obroty (ze standardowych 800 na 950-1000).
włączają się wentylatory i czuć specyficzny zapach z rur.
należy wtedy albo :
1) na postoju co 2-3 minuty przygazować do 3-4 tys obrotów aby wyrzucić sadzę z dpf (powinien wylecieć biały dym z rur)
albo
2) ruszyć na kilka km w trase z prędkością min.60-90km aby wydmuchać sadzę (w dłuższej trasie jest to praktycznie niezauważalne)

proces podglądu wypalania dpf można sobie ułatwić - kupując interfejs bluetooth vgate icar + apka OPL DPF Monitor Lite.
widać fajnie jak na dłoni jak sadza się wypala, pokazuje ilość km od ostatniego wypalania itp.
DPF to nic strasznego, należy tylko przestrzegać 1 zasady - nie wolno przerywać procesu wypalania.
mam nadzieję że wyjaśniłem w miarę prosto.

cruiser
Świeżak
Imię: Cruiser
Chevi: Captiva 2.0VCDI aut
Silnik:
Kontakt:

Post autor: cruiser » 28 sie 2019, o 09:16

Taka mała dodatkowa uwaga. Przynajmniej u mnie w automacie na postoju np. na światłach obroty nie rosną podczas wypalania. Dopiero po przerzuceniu na 'N' można zauważyć zwiększenie obrotów

cysiokysio
Świeżak
Silnik:
Kontakt:

Post autor: cysiokysio » 28 sie 2019, o 20:27

No to mój jest w takim razie wyjątkiem bo obroty NIE wzrastają a wentylatory załączają się dopiero jak podczas wypalania zgaszę silnik, ale wtedy już jest lipa bo po ponownym uruchomieniu silnika wypalanie nie jest kontynuowane.

milyjarek
Stały bywalec
Imię: Jarosław
Chevi: Epica , Malibu LTZ
Silnik: 2.0 Diesel , 150KM
Kontakt:

Post autor: milyjarek » 28 sie 2019, o 21:43

Chciałem taki montaż diody zlecić kilka dni temu w ASO oraz serwisie Boscha i oba serwisy nie znają tej opcji o podłączeniu diody pod włącznik ogrzewania lusterek. Powiedzieli że kontrolka się zapali jak przerwę 5 razy proces wypalania. Nie wiem jeszcze jak to jest w Malibu ale w Epice podnoszą się obroty do 1000. Kolega założył sobie taką diode w 15min dlatego też zainteresowałem się tematem.

andyroman
Świeżak
Imię: Andrzej
Chevi: Captiva/Antara
Silnik: 2.0 150KM
Kontakt:

Post autor: andyroman » 9 wrz 2019, o 05:48

Ja u siebie w Antarze wykonałem kontrolkę wypalania DPF.
Dioda LED 12V zamontowana we wnęce klamki w drzwiach kierowcy. Podłaczona do zasilania ogrzewania lusterka. Analizowałem, gdzie podłączyć najprościej i wyszło mi, że właśnie tam. Trzeba oczywiście zdjąć boczek.
To już moja kolejna kontrolka dpf tak wykonana i takie rozwiązanie się sprawdza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Mechanika”