DPF - regeneracja

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
deintegro
Świeżak
Imię: Marcin
Chevi: Epica
Silnik:
Kontakt:

DPF - regeneracja

Post autor: deintegro » 5 sie 2019, o 18:56

Witajcie

Ostatnio używałem auta na krótszych odcinkach, i mam pewne obawy czy czasem mój filtr cząstek stałych nie mówi "papa". Auto ma przejechane plus-minus 250 tysięcy kilometrów i dzielnie służy mi w trasach. Filtr wypalał się średnio co 500-700 kilometrów. Od dwóch tygodni niestety regeneracja rozpoczyna się w interwałach co około 250km. Samochód jeździ normalnie, nie kopci, mułem nie jest także. Powoli zastanawiam się czy nie oddać filtra do regeneracji. Rozmawiałem jakiś czas temu z mechanikiem i koszt takiej operacji (o ile mój filtr będzie nadawał się do czyszczenia) zamknie się w granicy 800 zł (z demontażem i montażem). Stan oleju w normie, wymieniany co 10 tyś na Motul 5w30 Dexos 2. Kontrolka od filtra się nie zapala, wypalania nie przerywam. Czy takie krótkie interwały mogą wynikać z kilkudniowego użytkowania auta w mieście? (miasto bez świateł, jazda płynna) I czy regeneracja przywróci pełną sprawność filtra?

Awatar użytkownika
KonradMaster
Profesjonalista
Imię: Konrad
Chevi: Epica LMV
Silnik: 2.0D, VCDi, 150KM, diesel
Kontakt:

Re: DPF - regeneracja

Post autor: KonradMaster » 7 sie 2019, o 14:45

Oczywiście, że mogą. Do tego dochodzi fakt, że pucha już pewnie nie ma stu procent pojemności i jest trochę zawalona, stąd też taki krótki interwał. U mnie DPF, jak jeździłem tylko w trasie, to się wypalał raz na 1200 km. Jeżdżąc po mieście, to już było dwukrotnie mniej, jakieś 600-800km. Rozumiem, że błędów odnośnie czujników temperatury spalin, czy ciśnienia brak?
Pozdrawiam,
Konrad

Jest: Chevrolet Epica 2.0D VCDi 150KM 320NM 2007r. -> CT 180KM 370NM
Było: Daewoo Nubira II 2.0 D-TEC 133KM 184NM 2000r. + LPG AEB KING 4
Obrazek

deintegro
Świeżak
Imię: Marcin
Chevi: Epica
Silnik:
Kontakt:

Re: DPF - regeneracja

Post autor: deintegro » 7 sie 2019, o 17:58

Czujniki wymieniałem kilka dni po zakupie samochodu. Błędów brak, sprawdzałem. Więc nie pozostaje mi nic innego jak oddać filtr na regenerację.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Mechanika”