Popiskują klocki z przodu

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
papieju
Wymiatacz
Imię: Marcin
Chevi: Nubira kombi 1.8 LPG
Silnik:
Kontakt:

Popiskują klocki z przodu

Post autor: papieju » 18 sty 2020, o 17:39

Konkretnie to z prawej strony. Zakładam że do wymiany? To jest ta akustyczna informacja że się kończą? Zamówiłem nowe. Popiskuje czasem w czasie jazdy i dotknięcie hamulca powoduje ciszę, piszczy też przy hamowaniu acz nie ściąga. Ja nie wymieniałem, mają około 40 tys km nalatane

Niedzwiedz
Bywalec
Imię: Michał
Chevi: Cruze
Silnik: 1.4T 140KM
Kontakt:

Re: Popiskują klocki z przodu

Post autor: Niedzwiedz » 18 sty 2020, o 17:47

Gdyby była to informacja akustyczna to tarło by i piszczały przy każdym naciśnięciu hamulca. Taką sytuację jaką opisujesz miałem na tylnim kole i była to wina tłoczka który nie wracał do końca. Wyczyśćiłem zaciski wymieniłem gumki i teraz nic nie piszczy.

Awatar użytkownika
scott
Stały bywalec
Imię: Scott
Chevi: Cruze LS+ 2010
Silnik: 2.0, LLW, 125KM(92kW) Diesel
Kontakt:

Post autor: scott » 18 sty 2020, o 18:34

Aktualnie mam podobną sytuację na lewym przednim. Pisk pojawia się czasami przy prędkościach do 50km/h. Częściej jadąc w korku, albo skręcając kołami. Gdy już popiskuje, to lekkie skręcenie lub lekkie naciśnięcie na hamulec wycisza.

U mnie już są cienkie klocki, ale nie jest zbyt nisko, więc też stawiam na zacisk. Jak nie będzie dużych mrozów za tydzień to chyba wezmę się za to, wtedy mogę dać znać jak to wyglądało po rozebraniu.

Niedzwiedz
Bywalec
Kontakt:

Post autor: Niedzwiedz » 18 sty 2020, o 21:02

U mnie wizualnie gumki były ok, ale i tak je wymieniłem przeczyściłem wszystko i jest już wszystko ok.

pool80
Wymiatacz
Imię: Ryszard
Chevi: Cruze 1,8LT
Silnik:
Kontakt:

Post autor: pool80 » 19 sty 2020, o 18:44

Moja Historia z popiskiwaniem jest b. długa.
Wymieniłem z przodu klocki TRW i tarcze Brembo.
Objaw:
Po jakimś czasie, j.w. Popiskiwało przy niskich prędkościach LP, jak lekko nacisnąłem hamulec przestawało.
Na skrętach nie zauważyłem.
Czyszczenie, nic nie pomagało. Pamiętam, kupowałem pastę Liquid Moly, smarowałem.
Uwaga: przy wymianie, nie wymieniłem blaszek, nie dali mi przy zakupie, a powinni. Je podejrzewałem, bo te co zostały, były pokryte korozją.
Popiskiwało nadal.
Panaceum, przynajmniej na chwilę to było dobrze się rozpędzić i hampel.
Minęły tysiące km i problem znikł.
Obecnie klocki mają już naprawdę mało, mam je na baczeniu, czasem przy hamowaniu coś popiszczy, ale to moim zdaniem normalny objaw. Tamto natomiast nie.

Żeby jeszcze nie było tak różowo, to w tamtym roku wymieniłem tarcze i klocki z tyłu na Textar. I znowu na początku coś tam popiskiwało, mniej upierdliwie. Po znacznie krótszym czasie przestało. kilka tyś. km.

Jak by nie było to przy takich odgłosach, warto sprawdzać ciepłotę felg. U mnie wszystkie równo się nieznacznie grzały, nic nie trzymało. Więc, polecam olać, co jakiś czas mocno użyć, ułożą się.

Ja jak mam okazję kierują silny strumień wody na to co widać przez felgę, nie wiem czy pomaga.

i jeszcze: kierując, łatwo pomylić które koło piszczy. Warto poprosić kogoś na zewnątrz, i zaciągając lekko ręczny.

Niedzwiedz
Bywalec
Kontakt:

Post autor: Niedzwiedz » 19 sty 2020, o 20:50

Ja założyłem cały zestaw ATE CERAMIC przód i tył, przeczyściłem nasmarowałem pastą ATE i wszystko jest wporzadku, co do lania wodą po hamulcach hmm unikam tak samo jak używania różnych detergentów do felg jak np. (Krwawa felga) pryskając na felge zawsze pryskasz po tarczach a przypuszczam, że nie za dobrze wpływają detergenty jak i woda (pod ciśnieniem) na ciepłe hamulce, nie mówię o rozgrzanych hamulcach i wjeżdżaniu w kałuże bo to co innego. Równie dobrze mogły być źle założone klocki lub źle się ułożyły, czasami wpadnie syf pomiędzy klocek i tarcze, również czasami z samego klocka wystają różne materiały z którego są wykonane. Raz miałem sytuację że piszczały przy jednym kole nowe klocki po nie długim czasie okazało się, że klocek się zeszklił przetarłem papierem ściernym i było wszystko ok.

pool80
Wymiatacz
Imię: Ryszard
Chevi: Cruze 1,8LT
Silnik:
Kontakt:

Post autor: pool80 » 19 sty 2020, o 21:21

Nie no chyba każdy wie, że gorący układ wodą się nie traktuje. Dlatego odkładam mycie ciśnieniowe po podróży. Ale jak dobrze strumieniem przyłożę, to wiele syfu wyłazi. Pyłu.
Jak coś wlezie pod klocek, np kamyk, czy wylezie z klocka opiłek, to raczej mamy do czynienia z chrobotaniem.
A zeszklone klocki to fakt, może piszczeć, i przetarcie papierem, jak najbardziej.
Jeszcze przypomniało mi się, że popiskiwało mi wcześniej LP jeszcze przed pierwszą wymianą. Przyczyna, to rozwarstwiony klocek. metal od warstwy ściernej. No i jeszcze kwestia rantu na tarczy. Rant może wprowadzać klocek w wibracje = piszczenie.

kochar
Profesjonalista
Imię: Jan
Chevi: ORLANDO 2.0l VCDI
Silnik: 163KM, diesel
Kontakt:

Post autor: kochar » 19 sty 2020, o 22:24

*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Awatar użytkownika
scott
Stały bywalec
Imię: Scott
Chevi: Cruze LS+ 2010
Silnik: 2.0, LLW, 125KM(92kW) Diesel
Kontakt:

Post autor: scott » 19 sty 2020, o 22:40

Nie tak dawno widziałem zestaw klocków na tylną oś: Textar 2355402. Miały już na sobie taką dwustronną taśmę przylepną firmy 3M.
Natomiast klocki na przednią oś Textar 2503481 e-pad mają też jakiś materiał, który ma niwelować pisk od drgań.

Peter355
Świeżak
Imię: Piotr
Chevi: Lacetti
Silnik: 1.6
LPG: Levato Exr
Kontakt:

Post autor: Peter355 » 14 lut 2020, o 00:35

Podłącze się do tematu - kupowaliscie kiedyś jakieś klocki i tarcze z górnej poli do tego auta ? Tzb brembo i tym podobne ? Możecie polecić jakies modele ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”