Klima nie kapie

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
krzych1b
Profesjonalista
Imię: Krzysztof
Chevi: NUBIRA /Lacetti
Silnik: 1.8 F18D3 121KM
LPG: Tech
Kontakt:

Klima nie kapie

Post autor: krzych1b » 13 cze 2019, o 00:12

Pytanie jak w temacie.Dlaczego nie kapie woda z klimatyzacji?
Klima działa dość dobrze-8 stopni Celsjusza na wylocie z kratek ,ale nie widzę kropli wody na asfalcie.
Dodam , że wewnątrz mam suche dywaniki :ocochodzi:
Tylko krowa nie zmienia poglądów

Bunioopl
Fachman
Imię: Mariusz
Chevi: Orlando 1.8 LPG LT+
Silnik: 1.8 2HO, 141KM Pb
LPG: BRC SQ24 Genius 1500
Kontakt:

Re: Klima nie kapie

Post autor: Bunioopl » 13 cze 2019, o 07:06

Pewnie odpływ zablokowany(zatkany).
Albo ujście skroplin jest do jakiegoś profilu i dla tego nie widać jak kapie.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

krzych1b
Profesjonalista
Kontakt:

Post autor: krzych1b » 13 cze 2019, o 10:35

Na dole mam gumowe kolanko. Po jego wyjęciu, wpuszczałem w otwór wężyk od pianki czyszczącej klimę (ok. 50 cm )
Czy do odpływu mogły się dostać liście ? Bo jak wymieniałem filtr przeciwpyłkowy, to wyleciała ich spora ilość .Może dmuchnąć sprężonym powietrzem od strony silnika?

Awatar użytkownika
papieju
Profesjonalista
Imię: Marcin
Chevi: Nubira kombi 1.8 LPG
Silnik:
Kontakt:

Post autor: papieju » 13 cze 2019, o 16:39

U mnie też nie zawsze kapie, po dłuższym użyciu zawsze ale do biedronki i spowrotem sucho. Może tam jest jakiś przelew i wypływa jak się nazbiera więcej. Dywaniki też suche

keray
Świeżak
Imię: Jarek
Chevi: daew lacetti 1.8 CDX
Silnik:
Kontakt:

Post autor: keray » 14 cze 2019, o 09:51

Jak chcesz dmuchać to tylko od strony filtra po wyjęciu go wcześniej, i tam masz takie korytko z dziurą którędy wyplywa, woda wyczyścić z liści i syfu przepłukać tam wokoło jakimś specyfikiem do klim albo płynem do naczyń z woda, i wszystko powinno wypłynąć tą rurką.

krzych1b
Profesjonalista
Kontakt:

Post autor: krzych1b » 14 cze 2019, o 10:16

Ok . Dzięki

arnie3
Świeżak
Imię: Darek
Chevi: Lacetti
Silnik:
Kontakt:

Post autor: arnie3 » 26 cze 2019, o 09:40

A takie pytanie z ciekawości na marginesie, jak chłodzi ta klima? U mnie też jest 8 stopni na kratkach, ale wewnątrz musi chodzić na 3 stopniu wiatrak i nadal nie jest jakoś komfortowo, a mówię tu o dniach gdy nie było wielkich upałów, może około 25 stopni na zewnątrz.

VVVenlo
Świeżak
Imię: Michał
Chevi: Lacetti 1.6
Silnik:
Kontakt:

Post autor: VVVenlo » 26 cze 2019, o 12:04

Mam dokładnie tak samo, wymieniony skraplacz, klima nabita i sprawdzona a mimo to klima nie chłodzi tak jak powinna. Wychodzi na to, że jest tak słabo wydajna, bo co może być przyczyną...
Ostatnio zmieniony 28 cze 2019, o 23:25 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto zapis cytuj. Nie cytujemy posta pod którym odpowiadamy.

arnie3
Świeżak
Silnik:
Kontakt:

Post autor: arnie3 » 26 cze 2019, o 17:52

U mnie też był wymieniony skraplacz i klima nabijana, po raz pierwszy zresztą i nie mam porównania. Z tego co czytałem jeszcze to niektórzy twierdzą, że to wina parownika, może być brudny i nie działać odpowiednio, ale póki co tego nie sprawdzałem, wolę porównać jak w innych laczkach to działa

krzych1b
Profesjonalista
Kontakt:

Post autor: krzych1b » 26 cze 2019, o 23:36

Odpowiem krótko -sprężarka w tym lacetonie jest do doo..y . Za mało wydajna , ze względu na stosowane oszczędności materiałowe ,przy produkcji takich samochodów jak nasze ( i nie tylko nasze). Mam wszystkie nowe części w klimie i szału nie ma.
Komfort mam jako taki na początku jazdy, nawiew mam na maxa przez ponad 15 minut, dopiero później jest lepiej, uszy i nogi zaczynają być zimne .Z tyłu też czuć chłodek po nogach,bo mam nawiewy dla pasażerów .
Nauczony doświadczeniem , najpierw przewietrzam mocno nagrzany samochód (otwarte wszystkie okna) a dopiero poźniej załączam klimę na maximum i powoli zmniejszam obroty wentylatora , co by słyszeć radio i móc rozmawiać.Co do jazdy w mieście na krótkich odcinkach , to nie jest za ciekawie. Mam porównanie z Toyotą Auris w automacie. Tam klimatronik ,mrozi aż miło, od samego początku.
Radzę uważać na ustawienia kratek wylotowych , bo angina albo zapalenie płuc murowane, przy nieodpowiednim ustawieniu.

VVVenlo
Świeżak
Imię: Michał
Chevi: Lacetti 1.6
Silnik:
Kontakt:

Post autor: VVVenlo » 27 cze 2019, o 18:13

Na to wygląda, że auto budżetowe i po prostu zaoszczędzić na czymś musiano. Szkoda, że na tak ważnej sprawie jak klimatyzacja, szczególnie upierdliwe przy tych upałach.
Ja mam porównanie do Kia Cee'd 2007 rok pierwszej generacji, auto też raczej z niższej półki i tam klima manualna chłodzi bardzo mocno od samego początku.

pitersik74
Aktywny
Imię: Piotr
Chevi: Lacetti 1.6 16V
Silnik:
Kontakt:

Post autor: pitersik74 » 27 cze 2019, o 19:54

Nie wiem panowie, jakoś siebie nie narzekam na jakość chłodzenia a nawet muszę zmniejszać. Mam klimatronika.

arnie3
Świeżak
Silnik:
Kontakt:

Post autor: arnie3 » 29 cze 2019, o 13:03

Kiedyś słyszałem teorię, że w klimie automatycznej jest wydajniejsza sprężarka niż w manualu w laczku

kjas9
Profesjonalista
Chevi: Cruze 1,4 Sw
Silnik: 1,4 T
Kontakt:

Post autor: kjas9 » 30 cze 2019, o 20:39

Ja też nie narzekam na swoją klimę miałem manualną, przerobiona na automat utrzymuje zadaną temperaturę mam dodatkowy czujnik temperatury w komputerku spalania i odczyty się pokrywają.Co do działania nie oczekujmy cudów ze nagle z temp 60 stopni a tyle jest w zamknietym samochodzie wychłodzi nam w momencie do np25,W czasie jazdy utrzymuje zadaną temperaturę , a że żona jest zmarzluchem to przy 23 narzeka że jej zimno i zamyka nawiewy.Ja też najpierw schładzam samochód otwierając okna najlepszy efekt po przekątnej i dopiero załączam klimę ,ustawiona np na 25 stopni załącza się na maksa aby osiągnąć zadaną temperaturę i z nawiewów leci naprawdę zimne powietrze z czasem automat zmniejsza nawiew i moze nam się wydawać że nie chłodzi ale wystarczy wyjść z auto i ustawić swoje preferencje.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2019, o 21:06 przez kjas9, łącznie zmieniany 1 raz.

krzych1b
Profesjonalista
Kontakt:

Post autor: krzych1b » 30 cze 2019, o 21:01

kjas9 ,dużo jest roboty z przerobieniem na automatyczną klimę? Jkai mniej więcej koszt i co w to wchodzi?

kjas9
Profesjonalista
Chevi: Cruze 1,4 Sw
Silnik: 1,4 T
Kontakt:

Post autor: kjas9 » 30 cze 2019, o 21:29

Jeżeli nie masz lewych raczek i masz pojecie podstawowe z czytania schematów to poradzisz sobie bez problemu .Mnie to zajeło 2 dni najwięcej czasu zajmuje demontaż konsoli.Wzorowałem się na tym poradniku
jest super http://lacetti.com.ua/ipb/index.php?showtopic=105605
.Koszt trudno teraz wycenić ja dzwoniłem po szrotach i pytałem sie o konkretne części w sumie zapłaciłem ok 300zł

arnie3
Świeżak
Silnik:
Kontakt:

Post autor: arnie3 » 30 cze 2019, o 21:57

kjas9 pisze:
30 cze 2019, o 21:29
Jeżeli nie masz lewych raczek i masz pojecie podstawowe z czytania schematów to poradzisz sobie bez problemu .Mnie to zajeło 2 dni najwięcej czasu zajmuje demontaż konsoli.Wzorowałem się na tym poradniku
.Koszt trudno teraz wycenić ja dzwoniłem po szrotach i pytałem sie o konkretne części w sumie zapłaciłem ok 300zł
Wszystko fajnie tylko tak sobie myślę, jeśli w manualu kompresor by nie dawał rady to przerobienie ustawień temperatury z pokrętła na wyświetlacz tego nie zmieni. Ja się zastanawiam nad wymianą kompresora na ten z automatu, czy to jest wgl możliwe itd, ewentualnie czy jakikolwiek inny można tam wrzucić.
Nie wiem czy ja wymagam cudów, ale gdy na zewnątrz jest 25 stopni, a klima działa tak, że po pół godziny jazdy różnica temperatur wewnątrz/zewnątrz to jest może 1-2 stopnie to to jest kpina, a nie klima. Wiele więcej daje otworzenie okien..

krzych1b
Profesjonalista
Kontakt:

Post autor: krzych1b » 30 cze 2019, o 22:15

Akurat mam dwie ręce i to obie prawe- ( patrz mój profil) :D) .I trochę sobie radzę w mechanice :Y
Właśnie w zeszłym roku zakupiłem i zamontowałem nowy kompresor i osuszacz i może by coś z tego wyszło "chłodniejszego" no i panel mi się podoba.Można tu zastosować graty z anglika?
kjas9 , jak możesz ,to odczytaj model swojej sprężarki . Coś chcę sprawdzić.

anie3 , ty sobie lepiej sprawdź ile masz czynnika w instalacji , bo coś mi się nie chce wierzyć , że masz różnicę ok 2-3 stopnie .A jaką masz temp. na wylocie z kratek?

Awatar użytkownika
papieju
Profesjonalista
Imię: Marcin
Chevi: Nubira kombi 1.8 LPG
Silnik:
Kontakt:

Post autor: papieju » 30 cze 2019, o 22:52

arnie3 pisze:
30 cze 2019, o 21:57
kjas9 pisze:
30 cze 2019, o 21:29
Wszystko fajnie tylko tak sobie myślę, jeśli w manualu kompresor by nie dawał rady to przerobienie ustawień temperatury z pokrętła na wyświetlacz tego nie zmieni. Ja się zastanawiam nad wymianą kompresora na ten z automatu, czy to jest wgl możliwe itd, ewentualnie czy jakikolwiek inny można tam wrzucić.
Nie wiem czy ja wymagam cudów, ale gdy na zewnątrz jest 25 stopni, a klima działa tak, że po pół godziny jazdy różnica temperatur wewnątrz/zewnątrz to jest może 1-2 stopnie to to jest kpina, a nie klima. Wiele więcej daje otworzenie okien..
Mi to bardziej wygląda na problem z kompresorem, po pół godziny to nawet mało wydajna klima daje radę. W automacie schłodzenie przy 34 do 22 w środku też sporo zajmuje, zwłaszcza jak żarowa pali. Ale zejście o te 3-5 stopni niżej niż zewnątrz to nie jest coś co trwa latami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”