Uszczelka wydechu łącząca środkowy z ostatnim - od czego dobrać?

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
papieju
Profesjonalista
Imię: Marcin
Chevi: Nubira kombi 1.8 LPG
Silnik:
Kontakt:

Uszczelka wydechu łącząca środkowy z ostatnim - od czego dobrać?

Post autor: papieju » 17 lip 2018, o 13:54

Udało mi się dostać dwie uszczelki na łączenia katalizatora - pierwszego i pierwszego z drugim, ale jak chcę tę na drugi - końcowy to rozkładają ręce. Od czego to dobrać? Ma ktoś wymiary? Ja wiem że może Potak ale potrzebna na już a nie za 4 dni ;) W moto kupię tylko muszę wiedzieć co

Dodano po 29 minutach 32 sekundach:
Dla potomnych - 550-902 numer tej uszczelki ;)

krzych1b
Specjalista
Imię: Krzysztof
Chevi: NUBIRA /Lacetti
Silnik: 1.8 F18D3 121KM
LPG: Tech
Kontakt:

Re: Uszczelka wydechu łącząca środkowy z ostatnim - od czego dobrać?

Post autor: krzych1b » 15 maja 2019, o 23:18

Co prawda odgrzewam kotleta , ale pasuje od Lanosa tzn. średnica zewnętrzna jest ciut mała .Można z bólem zaadoptować. No i zależy też od producenta wydechu,bo jedni robią fasolki na śruby w środkowym a inni nie .Ja u siebie trochę zaspawałem fasolki ,aby zwiększyć przylgnię uszczelki.
Dobierać średnicę wewnętrzną ok. 51-53mm (tak jak średnica rury) natomiast rozstaw otworów doświadczalnie -zawsze można zrobić fasolkę.A najlepiej ,to kupić materiał na uszczelki do wydechu i zrobić samemu.
Tylko krowa nie zmienia poglądów

krzych1b
Specjalista
Imię: Krzysztof
Chevi: NUBIRA /Lacetti
Silnik: 1.8 F18D3 121KM
LPG: Tech
Kontakt:

Re: Uszczelka wydechu łącząca środkowy z ostatnim - od czego dobrać?

Post autor: krzych1b » 4 cze 2019, o 11:33

Zamontowałem od "Lanosa" u siebie , razem z pastą do tłumików i działa rewelacyjnie. Swoją drogą ,jak z ciekawości rozebrałem oryginalne ,stare połączenie , to pomiędzy flanszami nie było żadnej uszczelki, tylko grubo nałożonej pasty uszczelniającej. Była tak twarda , że przecinak ledwo dawał radę .
Tylko krowa nie zmienia poglądów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”