Aveo t250 - przeciągnięcie przewodu do drzwi kierowcy

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MIDO
Profesjonalista
Imię: Miłosz
Chevi: AveoT250 1,2 16V LPG
Silnik:
Kontakt:

Aveo t250 - przeciągnięcie przewodu do drzwi kierowcy

Post autor: MIDO » 8 lis 2014, o 12:20

Witam!

To mój pierwszy "techniczny" post na forum, które śledzę od dłuższego czasu. Wzorem poprzedniego samochodu zapragnąłem mieć w Aveo podgrzewane lusterka. O ile z podłączeniem prawego poszło bez żadnego problemu (dużo wolnych pinów w złączu pomiędzy kabiną a drzwiami - przewód przeciśnięty przez jeden z pinów "na przelot" przez złącze) o tyle z lewym mam problem - wolnych pinów mało i nie jestem w stanie przecisnąć przez nie przewodu. Czy ktoś z Was ciągnął do drzwi dodatkowy przewód i zasugeruje mi jakiś pomysł ew. czy ktoś wie jak zbudowane jest to złącze i jak się do niego dobrać ??

Awatar użytkownika
Maniek
Specjalista
Imię: Mariusz
Chevi: Spark LS 1,2 2011r
Silnik:
Kontakt:

Re: Aveo t250 - przeciągnięcie przewodu do drzwi kierowcy

Post autor: Maniek » 8 lis 2014, o 13:35

W sumie do podgrzewanych lusterek potrzebujesz tylko jedną żyłę (+), a minus możesz zapożyczyć z masy drzwi, a jednym przewodem to chyba już się przebijesz.
Spark LS (M300) 1,2l 82KM 2011r
Moja WWW: http://www.sq6ocr.bnx.pl/

"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej."
Albert Einstein

Awatar użytkownika
MIDO
Profesjonalista
Silnik:
Kontakt:

Post autor: MIDO » 8 lis 2014, o 17:49

No właśnie w prawych jest masę miejsca w tej złączce - do drzwi idzie raptem parę żył. W lewe drzwi wchodzi sporo przewodów i nie byłem w stanie przejść z tym jednym "plusem" - jest raptem par wolnych pinów i nie byłem w stanie się przebić...

Awatar użytkownika
Maniek
Specjalista
Imię: Mariusz
Chevi: Spark LS 1,2 2011r
Silnik:
Kontakt:

Post autor: Maniek » 8 lis 2014, o 19:19

ale ogrzewanie lusterek dużo prądu nie bierze, nie trzeba grubego kabla, może to co jest wolne w kostce to wystarczy, możesz dać jakieś zdjęcie tego złącza z zaznaczeniem wolnych miejsc ???
Spark LS (M300) 1,2l 82KM 2011r
Moja WWW: http://www.sq6ocr.bnx.pl/

"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej."
Albert Einstein

Awatar użytkownika
MIDO
Profesjonalista
Silnik:
Kontakt:

Post autor: MIDO » 8 lis 2014, o 20:33

zdjęcie zrobię przy kolejnym podejściu - problem polega na tym, że do tego złącza kompletnie nie ma dojścia od wewnątrz samochodu - jest schowane głęboko i rękami się tam nie ma jak dostać. Z prawej strony załatwiłem temat w ten sposób, że przylutowałem przewód do długiego drutu miedzianego i "przepchałem" się przez złącze w miejscu wolnego pina. W lewych drzwiach wolne piny sprawiają wrażenie "azatkanych" a wolałem nie przepychać się przez nie "na siłę"...

Dawidowski
Świeżak
Imię: Dawid
Chevi: Aveo T250
Silnik: 1.2 16v
LPG: LPG BRC
Kontakt:

Post autor: Dawidowski » 2 wrz 2019, o 04:28

Przeciągnąłem niedawno kabel 2x1.0 sieciowy . Zrobiłem to w taki sposób. W słupku jest gniazdo z pinami (patrząc od drzwi). Kable idą z drzwi do pinów w słupku i dalej do kabiny. Nie mogąc zrobić dziury we wtyczce żeby czegoś nie zepsuć totalnie po prostu wyłamałem górny zatrzask i dziurą po nim puściłem kabel. Zrobiłem tak w obu przednich drzwiach. W tylnych przelazł pustymi pinami. Może komuś się przyda taka informacja do T250.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Elektryka Elektronika”