Takich aut już nie robią

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
Dedalus4
Aktywny
Imię: Szczepan
Chevi: Cruze LT+ 1.8 LPG
Kontakt:

Takich aut już nie robią

Post autor: Dedalus4 » 15 maja 2018, o 09:11

Witam,
taki autentyk z mojej rozmowy z panem z ASO podczas zakupu świec:
- Widzę Cruze hatchback, po lifcie, z gazem, trudno takie auto teraz dostać...
- Wiem, dlatego nie spieszy mi się ze zmianą na inne.
- Bo wie pan, takich aut już teraz nie robią...
Rozmowa odbywała się obok Crosslanda X, z silnikiem 1.2... piekło powoli zamarza...

arturf
Bywalec
Imię: Artur
Chevi: Cruze 1.8 LT MY2010
Kontakt:

Re: Takich aut już nie robią

Post autor: arturf » 15 maja 2018, o 10:08

Niestety takie czasy :/ Teraz samochód został sprowadzony do poziomu trochę droższej zabawki, masz pojeździć 5 - 7 lat max a potem kupić nowy. Planowane postarzanie produktu byle padło po gwarancji też na czasie :/ Mam kumpla który skończył kierunek budowy maszyn z dość dobrym wynikiem i miał okazje być na stażu w ośrodku projektowania silników samochodowych, nie pamiętam dla którego koncernu niestety, gdzieś po 3 tygodniach dostał zadanie zaprojektować taki silnik a jakiś koleś nad nim miał go nadzorować, przygotował projekt jak trzeba i dał do "sprawdzenia", co się okazało, wyszło na to, że wyprodukowanie silnika byłoby nieopłacalne dla firmy :) Projekt zakładał użycie zbyt trwałych materiałów i do kosza :) Popracował tam nie cały rok i odszedł właśnie ze względu na to, że teraz projektami zajmują się księgowi a nie jak dawniej ktoś kto miał na celu przygotować porządny produkt.

Awatar użytkownika
pawelwaw84
Stały bywalec
Imię: Paweł
Chevi: Cruze LT+WTCC 1.4T
Kontakt:

Post autor: pawelwaw84 » 15 maja 2018, o 10:12

Po wejsciu lada moment nowych norm spalin bedzie jeszcze gorzej.

Dedalus4
Aktywny
Imię: Szczepan
Chevi: Cruze LT+ 1.8 LPG
Kontakt:

Post autor: Dedalus4 » 15 maja 2018, o 10:32

Nowe normy emisji paradoksalnie są kochane przez producentów aut i ich podwykonawców. Byłem ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie produkującej turbosprężarki. Dla nich te nowe normy oznaczają nowe produkty. A za wszystko płaci użytkownik końcowy. Co do celowego postarzania produktów się nie zgodzę. wg mnie wszystko teraz jest policzone na określoną żywotność i odpowiednio policzone. przestano stosować współczynniki dobrego snu inżyniera. Ale skutek jest ten sam - konieczność zakupu nowych produktów w krótszych odstępach czasu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Ogólnie o modelu”